Parafia św. Mikołaja w Miszewku Strzałkowskim


Wydarzenia  - 20o6 . 12 . 24  Pasterka

Pasterka w Miszewku Strzałkowskim 24.12.2006

 Msza św. została odprawiona o godz. 24-ej.
       
 Siostro i Bracie wróć myślą do domu rodzinnego: do Mamy i Taty, pod dach domu rodzinnego. Wróć jeszcze dalej. Gdy byłeś dzieckiem i wszystkich kochałeś i każdemu wierzyłeś. Dziś, zraniony po wielekroć, masz rozterki w sercu. Jednak idą Święta i gorąco pragnę złożyć Ci życzenia.
         Życzę Ci, abyś spotkał w życiu pomocną dłoń przyjaciela i poczuł jego kochające serce, gdy cierpisz i przeżywasz chwile smutku i załamania. Niech odwiedzi Cię ktoś, kto ma dostatek słów pokrzepiających i podnoszących na duchu.
         Zmęczonym i pracującym ponad własne siły życzę dnia wolnego i spokojnego, żeby był czas na to, co się lubi i przy czym się odpoczywa.
         Ludziom młodym życzę prawdziwej miłości, co życie ozłoci. Kogoś, kto zrozumie i ciężar pomoże dźwigać we dwoje i nie spocznie, nim dojdzie do celu.
         Dzieciom życzę podarunku, który rozpali ich serce. Niech przytulą was rodzice i wezmą na kolana. I niech ta szczęśliwa chwila trwa długo. I żeby dzieci zajrzały do serc rodziców przez czarodziejskie okulary a zobaczą wówczas gorący płomień, który czasami tylko przygasa, ale nigdy nie gaśnie.
         A sobie życzę cierpliwości w prowadzeniu Was do Boga. Kazań, które sprawią radość i będą pożyteczną nauką. Spotkań, które ubogacają. Dni spokojnych i zwykłych, pełnych miłości, ciepła i prostoty.

Ks. Zbigniew Cichewicz—proboszc

 Symbolika żłóbka

Tegoroczny żłóbek przez usytuowanie go przy samym ołtarzu, gdzie podczas każdej Mszy św. przychodzi Pan Jezus ma nam pokazać, że to u nas w Miszewku naprawdę rodzi się Pan Jezus. Dach, który obejmuje swoimi ramionami ołtarz daje nam do zrozumienia, że jesteśmy dziećmi jednego Boga. Mieszkamy pod wspólnym niebem, gdzie cuda i rzeczy święte (ołtarz, narodziny Dzieciątka) przeplatają się z szarą codziennością (stajenka betlejemska). Rozmiary tej stajenki z jednej strony są proporcjonalne do ołtarza a z drugiej strony pokazują, że prawda o Bożym Narodzeniu zasługuje na większy rozgłos, na większą naszą reklamę. Niech wszyscy ludzie zobaczą w gąszczu obowiązków i codziennych zajęć, że to Bóg się rodzi i nawet moc truchleje. Że nie ma ważniejszych spraw od tych, by przyjąć te same łaski (dary od Boga), którymi Bóg obdarzał ludzi 2000 lat temu. Każdego roku w Boże Narodzenie mamy możliwość poczuć i zakosztować tego wszystkiego, co było udziałem pastuszków i aniołów (mam na myśli dary duchowe). Trzeba mieć czyste serce (być po spowiedzi). W żaden inny dzień tego nie otrzymamy. Taka szansa powtórzy się za rok. Daj Panie, żebyśmy doczekali kolejnej Wigilii, opłatka, życzeń, łez i wzruszeń. Tej cudownej przemiany serc.

.